top of page

Ashtanga Vinyasa Yoga

СТОРІНКА ПУБЛІКАЦІЇ

Біль у тілі після практики йоги

Сама по собі, йога - практика досить корисна, володіє широким спектром терапевтичного застосування. А ще, йога допомагає трохи схуднути. Хоча, це зовсім не ціль Йоги Однак, оскільки практика містить елементи, які можуть створювати підвищене навантаження на м'язи, зв'язки, суглоби і т.д., вона не позбавлена ​​травматичності (яку, звичайно ж, можна зменшити, якщо робити все правильно). Біль у спині після йоги: причини Після йоги болить спина Отже, чому ж після йоги болить спина? Ось найпоширеніші причини: -Ви недавно почали займатися йогою, і просто не розрахували свої сили, -спробували прийняти важку для вас позу. -Ви переключилися на іншу послідовність поз, або на інший стиль йоги, що теж могло привести до болючих відчуттів. -Поза або серія поз виконується неправильно (дуже швидко, різко, із зайвою напругою, і т.д.). -Ви виконали позу або пози, до яких у вас є протипоказання. -Ви недостатньо розігрілися перед практикою. (Прохалявили Сур‘ю Намаскар)))) Якщо вся справа в потягнутих м'язах, то це не страшно; зазвичай, такий біль вщухне через кілька днів. Найчастіше, вона може бути викликана занадто глибокими для вас нахилами вперед, або нахилами, виконаними надто інтенсивно. Ще потягнути м'язи спини можна, виконуючи зворотні прогини, незвичні скручування (це я зі свого досвіду). Рідше, м'язовий біль в спині виникає, коли на спину направляється підвищена напруга в результаті виконання нової пози Що робити: -дати спині відпочити; -гарні теплі (майже гарячі, але не дуже) ванни, -а також будь-які, які підходять для зняття м'язового болю, засоби. (Наприклад мазь рослинного походження від компанії Himalaya- в загальному, стандартні засоби для зняття м'язового болю. До речі, ще дуже добре допомагає масаж: спочатку легкі постукування, потім розімяти хворі ділянки, і в кінці легке погладжування. У будь-якому випадку, перенапруження або розтягнення м'язів спини - це, звичайно, одна з найменш шкідливих травм. Все набагато складніше, якщо мова йде про міжхребцеві диски. Йога та хребцеві диски Згідно з американською статистикою (в США йога дуже популярна, тому там накопичилося достатньо даних на цю тему), найчастіше страждає поперек, і частіше за все в цьому винні глибокі нахили вперед, при виконанні яких були допущені ті чи інші помилки. Головна причина - неправильне виконання пози, точніше - недостатня увага до положення хребта при глибоких нахилах. Травми в йозі Правильний нахил!

Наприклад, в нахилі вперед сидячи (Пашчімоттанасана), якщо у нас ще недостатньо гнучкості, то натяг в тугих підколінних сухожиллях змусить таз відхилятися назад (це при нахилі вперед!), В результаті чого спина буде скруглятися, і в такій ситуації глибокий нахил надасть компресію або надмірний тиск на хребцеві диски. Що тоді робити з нахилами? 

Потрібно виконувати їх правильно. У більшості випадків, рекомендується спину тримати прямою, наскільки можливо. Тобто, будь-який нахил починається з розпрямлення хребта, нерідко підтягують вгору тазові кістки, запобігаючи відхилення тазу в бік, протилежний нахилу. Якщо ви вивчаєте ту ж Пасчімоттанасану, починайте саме зі спини - тримайте її прямою . Якщо до ніг руки поки не дістають, використовуйте ремені для йоги. Звичайно, ноги теж повинні бути прямими в цій позі, але спині приділіть особливу увагу! Ще можна під сідниці підкладати ковдру, піднімаючи таз, щоб полегшити нахил вперед з прямою спиною. У випадку з нахилами вперед з положення стоячи, можна також використовувати ремені, або пропси (цеглинки для йоги ) для опори рук. Більшість поз йоги націлені на хребет (в тій чи іншій мірі), тому буде цілком розумно починати саме з нього - відстежувати його положення, і контролювати напругу і розтягнення м'язів, що його оточують. Що робити, щоб запобігти болю у спині після йоги? Досить дотримуватись простих правил: не поспішати в своїй практиці: нові складні пози освоювати цікаво, але робити це потрібно поступово. Займайтеся регулярно - це просто необхідне правило. Звичайно, регулярність буває різна, але раз в тиждень - це дуже мало. Ідеально - кожен день, або через день. Нерегулярність в заняттях або великі перерви збільшують травмованість. Дотримання правильної техніки. 

Звичайно, як це не дивно, але «правильність» виконання поз в йозі може бути відносною. Це пов'язано і з кількістю стилів, і з такою особливістю системи, як індивідуальний підхід; йога - це практика особистого розвитку, а не спортивне змагання, тому способи виконання асан, а також їх послідовності можуть відрізнятися не тільки від школи до школи, але і на індивідуальному рівні. Однак, це не означає, що займатися можна, як собі хочеться. Є принципи, є рекомендації, є поради досвідчених практиків, відображені в трактатах і книгах, перевірені століттями і великою кількістю людей. Іншими словами, перш ніж вносити індивідуальні елементи в свої заняття, вивчіть якусь систему або традицію йоги - так ви краще зможете зрозуміти, які принципи лежать в основі взаємодії поз один з одним і з вашим тілом і розумом.

Розвивайтеся. 

Якщо ви будете відчувати свій прогрес в практиці, це буде давати стимул для подальшої подорожі у цей несамовитий світ, а також додасть впевненості, що може допомогти зміцнити стабільність практики. Нерідко я бачила, як люди, не бачачи відчутного результату від занять, намагалися освоювати більш складні форми і техніки, що призводило до травм. Усвідомлення свого прогресу допомагає не поспішати, як би дивно це не звучало. Проте, коли ви бачите, що йдете вперед, а не топчетесь на місці, ви спокійно продовжуєте рухатися в своєму ритмі, а не робите «різких рухів». Розігрівайтеся перед практикою - це відоме правило. Пам'ятайте про розслаблення і дихання при виконанні поз йоги - і те, і інше, не тільки покращує ефективність асан, а й знижує їх травматичність. І уважно слухайте свого вчителя. Якщо болить шия? Ось це, до речі, досить неприємна штука. Знову ж таки, найчастіше зустрічаються розтягнення м'язів шиї в результаті неправильного виконання поз на регулярній основі, особливо перевернутих - Сарвангасана і ширшасана. Іноді шию можна потягнути і в інших асанах, але тут мова більше йде дійсно про перенапруження. У важких випадках може призвести до пошкодження шийних хребців, а також втрати гнучкості в області шиї. Якщо у вас спочатку є проблеми в цій ділянці, то проконсультуйтеся з фахівцем з приводу фізичних навантажень в даній області. Далі, виключіть перевернуті пози (поки що). При виконанні інших асан можна використовувати різні пропси, щоб надати шиї підтримку. Чи не притискайте плечі до шиї під час занять; навпаки, розпрямляйте спину, опускаючи плечі Невже в йозі взагалі не повинно бути болі? Ну, як сказати ... З одного боку, біль природна - це як датчик в організмі, говорить нам, що десь щось не так, як повинно бути. А ще біль показує нам те, де є, над чим працювати. Якщо це біль в м'язах, значить - це поки наша межа в розтяжці або в навантаженні. Якщо це біль емоційна, значить, в нашому розумі є негативні речі (самскари), які "чіпляють" негатив з навколишнього середовища, чи «енергетичні задавлені блоки»... Загалом, біль - це те, що допомагає нам рости. АЛЕ: ідеальна практика йоги - практика без болю (ну майже). Ви вчитеся приймати позу, розслаблятися в ній, зберігаючи стійкість - стхіра сукхам асанам ... Практикуйте йогу на благо своєму тілу та розуму! Це настільки дивовижне заняття , яке здатне лише позитивно вплинути на ваше життя ,що травма через власні амбіції і форсування - річ зовсім безглузда. Шануйте себе, своє тіло , слухайте його і відкривайте в собі нові , досі незвідані , сторони! Намасте    

 
 
 

Comments


в скорому часі цей сайт закриється , працюватиме посилання denisovayoga.com

за детальною інформацією телефонуйте або пишіть 

0968432063 

​© 2015-2022

bottom of page