Уджаї пранаяма при нервозності і стресах
- Свамі Сатьянанда Сарасваті "Древні тантричні
- 11 мая 2018 г.
- 2 мин. чтения

В горлі є два дивовижних органи, які називаються каротидними синусами. Вони розташовані по обидва боки головної артерії, що постачає мозок кров'ю, в передній частині шиї трохи нижче рівня щелепи. Ці два невеликих органи допомагають регулювати перебіг і тиск крові. Вони виявляють будь-яке зниження кров'яного тиску і посилають відповідний сигнал безпосередньо в мозковий центр. Мозок негайно реагує, збільшуючи частоту серцевих скорочень і зменшуючи просвіт артеріол (дрібних артерій), в результаті чого тиск піднімається до нормального рівня. Будь який підйом кров'яного тиску також виявляється каротидними синусами, які інформують мозок, і він приймає протилежні дії з метою виправлення ситуації. Напруженість і стрес пов'язані з підвищенням кров'яного тиску. Уджаї пранаяма спричиняє легкий тиск на розташовані в шиї каротидні синуси, змушуючи їх реагувати так, ніби вони виявили підвищення артеріального тиску, в результаті чого частота серцевих скорочень і кров'яний тиск знижуються в порівнянні з нормальним рівнем. Це призводить до фізичного і розумового розслаблення. Саме з цієї причини уджаї так важлива у багатьох медитативних практиках. Вона спричиняє загальне розслаблення, необхідне для успішної медитації.
Кхечарі мудра підсилює цей тиск на область шиї і,отже, на каротидні синуси. Уджаї пранаяма - проста практика, однак вона спричиняє різноманітний тонкий вплив на тіло і мозок, не тільки на фізичному і психологічному, але і на біоплазменному рівні. Повільне і глибоке дихання призводить до негайного заспокоєння розуму і тіла, а також призводить до стану гармонії біоплазменне тіло. Крім того, звук в горлі, як правило, діє заспокійливо на всю людську сутність. Якщо людина продовжує усвідомлювати цей звук на протязі досить довгого часу, виключивши всі інші думки, вона відразу ж відчує його благотворну дію.

Як вже сказано, ця практика використовується, головним чином, в поєднанні з медитативними техніками і виконується саме в такому контексті. Однак уджаї пранаяму в поєднанні з медитативної практикою або шавасаною можна робити і просто для розслаблення . Вона виявиться особливо корисною тим, хто страждає безсонням. При гіпертонії уджаї допомагає знизити кров'яний тиск, хоча спочатку і на короткий час. Однак за цей час тіло і розум отримують трохи відпочинку, який вони так потребують. В цілому, можна сказати, що уджаї допомагає при всіх хворобах, пов'язаних з нервозністю і стресом.
Comentarios