Будь сміливим! Будь сильним! Не здавайся!
- Юлія Денісова
- 8 июн. 2016 г.
- 2 мин. чтения
Одного дня, практивувавши Ардха Дханурасану (пів колесо, мостик) я майже зневірилась у собі, і мені було так прикро, що я не можу вернутись у «свій гнучкий мостик», біль мене тільки злила, а моя безпомічність в цій ситуації викликáла тільки гору сліз… Та напевне впертість допомагає мені практикувати по сьогодні.
Зростання у практиці йоги - це одна з важливих причин, чому ми продовжуємо практикувати і інтегрувати її в наше життя. Однією із проблем з котрою стикаються початківці – це біль, обмежені можливості тіла, дуже повільний прогрес, велика кількість інформації до якої важко звикнути, перенапруження чи інші побічні ефекти такі як головокружіння, біль голови, втома чи інші.
Перш за все потрібно до таких нюансів налаштуватися психологічно. Адже з розумінням того, що цей процес природній і нікỳди нам від ного не дітися – дає нам можливість з «легкою душею» рухатись далі. І ми знаємо, що якщо продовжувати практикувати, і працювати над собою і своїм тілом, результати будуть приголомшливими.
Ми завжди хочемо , щоб був результат одразу, така людська природа. Так як випивши таблетку ми чекаємо і знаємо, що одразу зникне біль. Щодо йоги – то такого не буває, і на це потрібно також налаштуватися. Йога – практика не одного місяця чи одного року. Прогрес в бажаних асанах можна досягнути від декількох місяців - до декількох років. Все залежить від фізіології і фізичних показників та психологічно-морального настрóю. Перші помітні візуальні зміни з'являються у більшості людей десь після шести місяців занять, так що налаштовуйтесь на тривалу і наполегливу працю.
Так як і в спортсменів у йозі, тим паче у стилі Аштанга, є такі показники як сила та витривалість. З ростом силових показників ситуація складніша: вони починають рости досить швидко практично відразу з початком тренувань, але через пару місяців, зростання може практично зійти нанівець, а потім раптово знову зрушити з мертвої точки. Пов`язано це з тим, що організм нерівномірно адаптується до навантаження: після невеликого зростання силових показників зазвичай починають рости витривалість, поліпшується кровопостачання м'язів (збільшується кількість дрібних кровоносних судин) і т.д., що безпосередньо ніяк на розвиток сили не позначається. Але в довгостроковій перспективі це дозволяє організму адаптуватися до зростаючих навантажень, ви зможете виконувати більше асан, ніж раніше.
Гірка правда йоги полягає в тому, що одного заняття в тиждень - недостатньо. Якщо у вас є вибір між щоденними вправами по 15 хвилин і одним заняттям в 1.5 години, вибирайте перше. Тільки регулярна практика (від 3-4 разів на тиждень) принесе плід і трансформує ваше життя, тіло і розум. Так само як для того щоб бути ситим потрібно регулярно харчуватися, також і в йозі регулярна практика - запорука успіху.
Не здавайтеся, рухайтесь в перед, нехай ті кроки будуть маленькі , але в кінцевому результаті вони приведуть до великої мети . У якийсь момент, коли ви більш-менш розберетеся з фізичним аспектом йоги, вам захочеться зрозуміти і її більш глибинний сенс. І тоді можна запастися йогічними текстами, їх коментарями і т.д. Вивчення їх, дасть відповіді на багато запитань, дасть глибину вашому досвіду, заспокоїть і трансформує розум.
Адже врешті-решт, дуже важливо розуміти в чому полягає сенс цієї дисципліни. Адже струнка талія і розкритий тазо-стегновий суглоб - це тільки побічні ефекти.
На сьогоднішній день, йога для мене - це шлях визначення моїх розумових і фізичних обмежень, і через розуміння і усвідомлення цього працюю над собою, щоб позбутись цих обмежень. Це не гімнастика і не психо-терапія, це шлях внутрішнього визволення.

Comentários