Звитяжне дихання: як практикувати дихання уджаї?
- Денісова Юлія
- 4 дек. 2015 г.
- 2 мин. чтения
Воно більш відоме як подих океану, подих звитяги, або, можливо, більш жартома, як дихання Дарта Вейдера ))). Якщо почнете займатись Аштанга Віньяса йогою, то ви дізнаєтесь про це відразу ж.
Уджаї пранаяма є одною з перших технік дихання яка зливається з практикою асан. Коли виконується вона свідомо, дихання уджаї розігріває та очищує; може взбадьорити, заспокоїти чи приводити в стан рівноваги.
Такого роду практика дихання у суміші з досвідом виконання асан на килимку можуть бути перетворені із незграбного пихтіння та посапування до легкості і потужного стану медитації.
Часто на заняттях ми настільки зосереджуємось на правильному виконанню асан, що геть забуваємо про дихання. Та саме дихання чи не найважливіший елемент даної практики. Знадобиться багато часу для того, щоб ми виробили свій ритм у поєднанні з асанами, виконуючи правильну кількість віньяс кожного циклу. Але згодом практика буде вдаватися легше, зменшиться надмірна пітливість, рухи стануть набагато ефективнішими та потужнішими , коли будуть рухи синхронними з диханням.
1.Починаємо з простих звуків
Деякі традиції рекомендують сфокусуватись на звуці дихання , повітря, під час вдиху та видиху. Уджаї притаманні звук «Са» на вдосі , та звук «Га» на видосі. Поєднання їх створює якраз шум моря, подих океану. Неначе шум мушлі, коли ми приставляємо до вуха.
2. Направляємо потік повітря на задню стінку горла
При диханні ми злегка стискаємо горло у основи язика, а самим язичком, злегка напружуючи м’яко опираємось у піднебіння . Коли ми беремо ковток повітря через ніс, це буде звучати як мяке «Са» . Так потрібно подихати 3-4 секуди перед початком.
3. Відпускаємо хвилю з «Га»
Коли ми тільки починаємо практику, на видиху ми можемо злегка привідкрити губи і прошепотіти «Га». Коли відчуваємо себе комфортніше, то на видиху буде з закритими губами звук «Ха».
4. Не форсуйте і ви почуєте шум моря
Ми дихаємо тільки через ніс, з закритими губами. З часом дихання уджа
ї вже буде виконуватись пасивно. Нехай дихання буде плавним і безперервним, заспокійливе відлуння океану резонує автоматично.
Чим більш комфортнішим для вас стане уджаї пранаяма, тим довшими стануть ваші вдохи, і ви зможете краще повязати його з вашими вправами на килимку для більш повної, потужної і комплексної практики.
До наступного звитяжного дихання!

Коментари